1. Тегі, аты, әкесінің аты: Абаева Айжан Ермековна.

3. Лауазымы, жұмыс, қызмет орны: Ақмола облысы Қосшы қаласы білім білім бөлімінің «Тайтөбе ауылының жалпы орта білім беретін мектебі» КММ. Бастауыш сынып мұғалімі.

4. Жынысы: Әйел

5. Туған  жылы  мен туған жері: 28.10.1987 ж. Солтүстік Қазақстан олбысы, Ақжар аудыны

9. Қазақстан   Республикасының    қандай  мемлекеттік   наградаларымен наградталған   және   наградталған уақыты: жоқ
          10. Үйінің мекенжайы: Қосшы қаласы, Лесная Поляна 9, 39 пәтер

Абаева Айжан Ермековна 2007 жылы Көкшетау қ. Ж.Б. Мусин атындағы қазақ мемлекеттік педагогикалық  колледжін бітіріп, бастауыш сыныптарда оқыту мамандығы бойынша бастауыш сынып мұғалімі мамандығын алған. 2020 жылы Абай Мырзахметов атындағы Көкшетау университетіне түсіп, 2023 жылы жоғары оқу орнын бітірді. Мұғалімдік еңбек жолын 2007 жылы Ақмола облысы Зеренді ауданы Қызылтаң ауылында бастады. Осы педагогикалық салада еңбек етіп, жас ұрпақтарға білім және тәрбие беріп келеді.

Тайтөбе ауылының ЖОББ мектебінде 2018 жылдан бастап бастауыш сынып мұғалімі қызметін атқаруда.

Абаева Айжан Ермековна 2019 жылы Martebe.kz білім порталында ұйымдастырылған ІІІ Республикалық «Жас маман» байқауына қатысып, белсенділік танытқаны үшін дипломмен марапатталды.

2018 – 2022 жылдары аралыңында бастауыш сынып түлектерін орта буынға шығарып салды. Осы жылдар аралығында сынып оқушылары «Көркем жазу», «Мәнерлеп оқу» сайыстарына қатысып 1,2 орынды иеленді.

2022-2023 оқу жылында өткен  бастауыш сыныптар онкүндігінде 1 сыныптың математика пәнінен «Есептердің шартын құру және шешу» тақырыбында ашық сабақ өткізді. Сабақта оқушының жас ерекшеліктерімен қоса әр оқушының даму деңгейіне сай тапсырмалар ұйымдастырылды. Оқушылар сабаққа белсене қатысып, топта жұмыс жасау дағдыларын көрсете білді.

Ustaz tilegi, inforurok сайттарында ҚМЖ, ашық сабақ, тәрбие сағаты және эссе жариялайды.

2023 жылдың ақпан  айында «Дарын» республикалық ғылыми – практикалық орталығы ұйымдастырған Ақбота-2023 зияткерлік олимпиадаға 1 сынып оқушыларын қатыстырып, оқушылары 1 және 2 дәрежелі дипломмен марапатталды.

Біліктілікті арттыру бойынша Көкшетау қаласында өткен курста «Бастауыш мектептегі сабақ: басымдықтар және жетілдіру стратегиялары» тақырыбы бойынша 120 академиялық сағатын оқып, білімін жетілдірді.